Aktuálně

Česká parkovací asociace

Ústavní soud podržel objektivní odpovědnost

23.05.2018 Ústavní soud podržel objektivní odpovědnost Usmívající se

Zase je nás více

07.03.2018 Přijali jsme dva nové členy:
 

 

Zajímavost odjinud

28.02.2018 Vídeňané od loňska častěji volí cestu pěšky než automobilem - aneb někde jde vývoj trochu rychleji.

Novinky pro rok 2018

02.02.2018 Novinky pro rok 2018 Těšíme se Usmívající se

26. člen ČPA

18.10.2017 Vítáme 26. člena - družstvo Autonapůl  

Napsali nejen o parkování v červenci

Začněme jednou tragédii. Nehoda na železničním přejezdu ve Studénce je obrovskou tragédii. Ihned po nehodě se vyrojilo spoustu komentářů, jak tuto situaci změnit. Až na dílčí výjimky všechny komentáře doporučovaly řešení za desítky miliard korun. Budujme nadjezdy, či podjezdy.

OMYL!!! Touto spornou investicí jen problém odsuneme někam jinam. Původní příčina není v absenci nadjezdu, či podjezdu. Původní příčina je ve vnímání zákonů na území ČR. Dokud bude červená na železničním přejezdu, nebo na semaforu mít pro mnoho řidičů informativní význam, pak se nic nezmění. Pokud bude omezení stanovené zákonem nebo dopravní značkou vnímáno jako doporučující, tak se nic nezmění. Pokud bude mít Česká republika pověst země, kde jsou zákony informativní, tak se nic nezmění. 

Opravdu pozitivní přístup při dohledu nad bezpečností a plynulostí se neosvědčuje. Vzpomeňte si na dobu, kdy začal platit bodový systém. Jak se krásně jezdilo.

http://video.idnes.cz/?c=A150805_143329_brno-zpravy_vh&idVideo=V150805_143347_brnoh_jda

Ještě drobná příhoda. Na dálnici D5 bylo lokální a dočasné omezení rychlosti na 60 km/hod. neboť byla vážně porušená středová svodidla. Tak jsem v pravém pruhu zvolnil na tuto rychlost. Dojel mne kaminón, který vydržel po dobu omezení (cca. 15 sekund) vytrvale houkat ať ho nebrzdím. Do levého pruhu se nemohl zařadit, neboť rychlost vozidel v levém pruhu běžně dosahuje 120 km/hod. 

Také jsme pomáhali ČTK s přípravou informace k 80 výročí instalace prvního parkovacího automatu. Článek byl mimo jiných publikován na webu www.idnes.cz. 

 

 

 

Několik drobných zpráv bylo o parkování

Strakonice: Terénní práce povedou k rozšíření parkovacích míst

Záchytná parkoviště v Praze nepřibudou, vzniknou za rok na Černém Mostě

Opava: Parkování u knihovny Petra Bezruče bude regulováno

Čidla poradí, zda je v centru volné místo k zaparkování

A článek také poslala kolegyně Krystyníková z Otrokovic:

Děkujeme.

Připomenutí - Seminář moderní parkovací dům od A do Z - začíná se pomalu plnit program i seznam partnerů. Očekávejte bližší informace, včetně formuláře přihlášky na konci srpna.

Pěkný zbytek horkého léta Vám přeje ČPA.