Aktuálně

Česká parkovací asociace

Novinky o semináři 2

23.08.2018 Aktuální verze programu, partneři, počty přihlášených

Zahájení semináře

23.08.2018 Seminář ČPA +EPA + POLIS zahájí Martin Kolovratník

Ústavní soud podržel objektivní odpovědnost

23.05.2018 Ústavní soud podržel objektivní odpovědnost Usmívající se

Zase je nás více

07.03.2018 Přijali jsme dva nové členy:
 

 

Zajímavost odjinud

28.02.2018 Vídeňané od loňska častěji volí cestu pěšky než automobilem - aneb někde jde vývoj trochu rychleji.

Novinky pro rok 2018

02.02.2018 Novinky pro rok 2018 Těšíme se Usmívající se

Jsme členem Evropské parkovací asociace

23. ledna jsme obdrželi zprávu ze sekretariátu Evropské parkovací asociace v tomto znění:

"thank you for getting in contact. It with great pleasure to inform you that at their meeting last week Friday January 20, 2017 the EPA board have formally approved your application for membership and welcome you as a full member of the EPA. So please feel free to announce your membership on your website."

Byl tak dokončen proces, který zahájili v dubnu 2013 čtyři zakládající členové České parkovací asociace. Dokázali jsme tak naplnit jeden ze základních cílů ČPA. Pevně věříme, že spolupráce s EPA bude konstruktivní a že přinese všem stranám všeobecný prospěch.

Do EPA nevstupujeme, jako poslední země střední Evropy s nataženou rukou. Do EPA vstupujeme v okamžiku, kdy již máme co nabídnout. Nepřicházíme pouze čerpat zkušeností, ale přinášíme také vlastní projekty a vlastní mnohaletou práci. 

Česká parkovací asociace vznikla s vizí dobré komunikace. I v naší zemi jsou projekty a řešení, které jsou hodné 21. století. Jenom nějak nedokážeme si tyto užitečné informace vzájemně předávat. Předávání informací a výměnu zkušeností za nás neudělá sebelepší HI-TECH technologie. Ta vždy bude jen pomocným nástrojem. Předávání a výměnu zkušeností musíme vždy iniciovat sami a sami musíme chtít se o toto podělit. 

S touto vizi vstupujeme do asociace, která zde pracuje již 44 let. Asociace zahrnující 23 národních asociací a zajišťující správu více než 41 mil. parkovacích stání. Parkovací služby v Evropě zaměstnávají 500 000 osob. Jsme na začátku další fáze naši činnosti.

První ucelené informace o parkování v Evropě připravujeme na 4. konferenci České parkovací asociace, kterou připravujeme na v Hotelu Luna, Ledeč nad Sázavou 25. až 27. dubna 2017.

V Praze dne 24. ledna 2017

Petr Horský

Předseda Rady České parkovací asociace